Кінорепортаж: закладення Парку Культури (Львів. 1950)

Назад

Заголовне фото — із колекції Юліана і Андрія Дорошів, 1940-1950.

Парк Культури закладали у 1950-му році на місці великого смітника. Завдяки ЦДАКФФА імені Г.С. Пшеничного збереглося відео перших стежок і дерев нашого парку, воно є в їхньому архіві. Ним вони люб’язно поділилися і ми ділимося з вами ❤ До речі, кадри із цього відео, зокрема, увійшли і до фільму “Легенди і билиці Парку Культури”. 

Парк культури був закладений в радянський період на місці колишнього сміттєзвалища, на яке його перетворили мешканці навколишніх вулиць. Будівельно-впорядкувальні роботи тривали до 1959 року. Парк мав два парадні входи, які прикрашалися колонадами корінфського ордеру (автор — архітектор Г. Швецький-Вінецький). Перший вхід знаходиться у нижній частині парку (з боку вул. Вітовського) від нього центральна алея піднімалася вгору до іншого парадного входу, що був розташований на розі вулиць Стрийської та Героїв Майдану, поруч з яким у 1960-х роках знаходився піонерський табір. Згодом вхідна арка зруйнована, піонерський табір ліквідовано і на цьому місці споруджений Монумент Слави.

Центральна алея парку довжиною понад 800 метрів є головною віссю паркового комплексу. На цій осі були терасно розташовані клумби, фонтани, партерна зелень та пішохідні доріжки, що провадили до об’єктів розташованих по обидва боки головної алеї. 

Більше про парк ТУТ