Автомобільний фестиваль «Leopolis Grand Prix» у Парку культури

Назад

З 2 до 4 червня у Львові традиційно пройде автомобільний фестиваль «Leopolis Grand Prix», який цього року приурочений до 85-річчя змагань з офіційним статусом Гран Прі.

Нагадаємо, що 8 вересня 1930 року стартували перші кільцеві перегони вулицями міста Львова, які через характерну форму траси (трикутник зі зрізаними кутами) отримали назву «Львівський трикутник». Свого часу траса «Львівський трикутник» років була на одному профі-рівні у світі із «Гран Прі Монако».

А цього річ Парк культури та відпочинку імені Б. Хмельницького перетвориться в окреме ретро-місто. Будуть створені вулиці Англійська, Німецька, Українська, Французька, Американська, Італійська, Японська, Польська, Байкерська, Скандинавська. На кожній із цих вулиць будуть розташовані автомобілі виробників цих країн, їхня національна кухня, дизайн та все це супроводжуватиметься чудовою музикою від львівських музичних гуртів. А у  Військовому кварталі відбуватиметься реконструкція військового табору від товариства «Пам’ять». Натомість в Дитячому кварталі організатори відновлять  перегони на дитячих педальних автомобілях «Формула 001» (у 1930-их роках саме такі перегони відкривали Гран Прі Львова).

Наразі на участь у фестивалі зареєстровано 200 автомобілів із 9 країн світу (Україна, Білорусь, Польща, Литва, Австрія, Італія, США, Естонія, Чехія). Це представники 48 авто-фан клубів світу. А вперше до  ретро-перегонів приєднаються екіпажі із Естонії та США.