У Парку розмістили портрети полеглих вояків і презентували книгу спогадів їхніх родин

Назад

22 серпня о 15:00 у Парку Культури відбулася презентація великого тритомного видання споминів родин загиблих українських воїнів у війні на Донбасі. Авторка книги — львівська військова журналістка і волонтерка Ірина Вовк збирала спогади по усій Україні, про бійців різних підрозділів.
 
В рамках презентації книги у парку розмістили 155 портретів загиблих воїнів з усієї України, історії про яких увійшли до книги. Ми згадаємо полеглих бійців і побачимо їхні обличчя. Спогади про загиблих українських вояків зібрані й художньо адаптовані, — це потреба людської пам’яті, пам’яті серця про незабутніх. Це непроминальний біль живих, їхня туга за втраченим, а також нагадування людям цивільним, хто заплатив найдорожчу ціну за їхній спокій і добробут. Тритомник умовно розділений на три частини: “Іловайськ”, “Донецький аеропорт”, “Дебальцеве”, хоча книга включає ще десятки боїв по лінії фронту. Вояки оживають у спогадах матерів і батьків, братів і сестер, дружин і дітей, щоб ми не змарнували історичного шансу Незалежності.
 
   
 
У презентації також взяв участь музикант Юрій Йосифович, який представить кілька пісень про українське воїнство із проекту “Серце. Нова автентика”.
 
Дякуючи Чернівецькій журналістці Галицв Єреміці, можна переглянути запис стріму із вчорашньої Презентація книги “На Щиті” і музичний проект Юрка Йосифовича. Вдячні усім, хто вчора був із нами і родинами полеглих в російсько-українській війні українських воїнів!
Виставка в парку триває, як і стоятиме щонайменше місяць інсталяція, присвячена дням Іловайських роковин.
Світла пам’ять воякам…

___
Перша частина тритомника «На щиті» відтворює в оповідях становлення українського війська в умовах ворожого вторгнення й сепаратистського руху. Імена перших загиблих під «Градами», у літаку чи у гелікоптері, «на броні» чи «на розтяжках», на кургані Савур-могила, в Луганському аеропорту чи в підступному «зеленому коридорі» Іловайська вже належать новітній історії.
 
Друга книга тритомника — про загиблих у «котлі» Цвітних Пісків (цей епізод війни чомусь лишився непоміченим), про розстріляну Луганщину під містом промовистого імені — Щастя, про донецький форпост — ДАП, що у свідомості громадян постає «символом», за який полягли герої-кіборги, полонені й розстріляні після тортур.
 
Третя книга тритомника — оповіді про оборонців Дебальцевого, загиблих спекотного літа 2014-го і у найтяжчі зимові місяці 2015-го; про непохитних вояків Світлодарської дуги, про героїв Авдіївки, Зайцевого й Мар’їнки, що пролили свою кров на точках «нуль». Вояки оживають у спогадах матерів і батьків, братів і сестер, дружин і дітей, щоб ми не змарнували історичного шансу незалежності.
У виданні використані фотоматеріали з родинних архівів.